Jaký je účel a úděl kryptoměn?

Kryptoměny jako virtuální měny nám v dnešním světě vytváří ostrůvek svobody, a nikoliv jen její iluzi, tak jak je to v případě nám známých, každodenně používaných papírových peněz – peněz jednotlivých států. Peníze, jak je známe jsou bohužel jen hodnota nedůvěryhodná, přesto, že ve společnosti je všeobecnou manipulací zakořeněno podvědomí o tom, že jsou stabilní a svobodné. Tváří se však jako jedna velká iluze, která je vytvořena napříč národy.

Iluzi vytvořila sama společnost – důvěru v peníze vydané jednotlivými vládami. Jedná se však o klam všech, kdo je používají. Vítězí ten, kdo je má pod kontrolou. Je to mocenský nástroj na ovládání davů. Důvěru v měnu vytváří sám dav, jelikož funguje způsobem stádním. Kdo nejde se stádem může zpočátku být tak trochu vyvrhel, ale je dost možné, že do budoucna se mu to vyplatí. Podmínka však bude ta, aby se (znovu) spustil proces, kdy stádo začne důvěřovat. Tentokrát však kryptoměnám, stejně tak jako nyní důvěřuje státním měnám.

Pokud si hrajeme s myšlenkou, že chceme i my plně důvěřovat kryptoměnám, znamená to, že máme v podvědomí již dostatek logických indikátorů, které nám říkají, že bychom jim důvěru dát měli. Mají sice i své chyby, ale mohlo by se zdát, že je to první závan svobody ve světě, kde už si lidé odvykli, že nějakou mají. Proto ji zpočátku ani nepoznají, neocení a vlastně je ani nebude zajímat. Proto jsou kryptoměny dá se říci taková neznámá – celý kryptofinanční svět. Mohla by to však být také cesta ke svobodě a k decentralizaci měn – tudíž k tomu, abychom nemohli být nadále kontrolovatelní, lehce ovlivnitelní (nesvobodní). Státy by tak ztratili velkou část své moci. Nedokázali by mít pod kontrolou tak velkou část obyvatelstva. To už se z malé části děje, a v případě, že se nadále budou přidávat další a další lidé, kteří budou ekonomicky fungovat ve světě kryptoměn, spustí se proces, kdy již nebude klasických peněz zapotřebí.

Zní to sice neuvěřitelně, ale je to v zásadě o zvyku.

Stejně tak, jako jsme si zvykli na placení papírovými penězi a následně celkem bez problémů na bezhotovostní platební styk, je to už jen krůček k tomu, aby lidé začali důvěřovat třeba i kryptoměnám – a tedy je používat v každodenním finančním styku s ostatními. Otázka je, kdy a kde bude ta hranice, kdy lidé půjdou se stádem. Tentokrát s takzvaným kryptostádem.

Autor příspěvku: powerranger