Investování do Etherea – je nejlepší doba nakoupit?

Ethereum - je nejlepší doba nakoupit?

Není pochyb o tom, že světová ekonomika bude brzy mít jako základní stavební kámen síť tzv. „smart contracts“ – chytrých kontraktů (kontraktů „umělé“ inteligence).

Smart kontrakty zprostředkovávají transakce hodnoty na základě jasných a nedotknutelných pravidel, které jsou zaručeny se 100% dostupností.

Pavučina Etherea

Ethereum má dnes potenciál a nejlepší pozici pro vytváření této infrastruktury (sítě). Dnes existující měny (např. USD), které již nemohou být naprogramovány tak, aby zabezpečily autonomní pohyby hodnoty. Skripty a databáze sice mohou dosáhnout podobného výsledku, ale však za cenu vysokých nákladů, rizika a s vysokou nedůvěrou. Dolar pravděpodobně bude – v příštích 10 letech přebudován na kryptoměnu a bude stát po boku infrastruktury smart kontraktů, které bude zaštiťovat Ethereum.

Takový je předpokládaný vývoj v příštím desetiletí. Momentálně však Ethereum existuje teprve 2 roky, v porovnání se stářím celého internetu je Ethereum skutečně rodící se projekt.

Víceúčelovost, smart kontrakty, ICOs

Ethereum je víceúčelové, tvořené adresami, které odkazují buď na peněženky nebo smart kontrakty. Lze si představit, že smart kontrakty budou tvořit budoucnost businessu (investování do startupů, poskytování služeb). Pokud peněženka obdrží hodnotu Etherea, je možné je hned utratit nebo je nechat uložené jako úspory, tak jako je to dnes na bankovních účtech. Pokud Ethereum dorazí na adresu smart kontraktu (který nese soubor naprogramovaných transparentních funkcí) a spustí se další proces – například směna Etherea za jiný token (např. ICO – financování pomocí kryptoměny – její nová emise (něco jako akcie), která je pak nabídnuta investorům výměnou za podíl v nově vznikající společnosti – startupu). Jde o úplně nový směr ve financování startupů, o novou formu crowdfundingu.

V dalších 5-10 letech je nepravděpodobné, že by se kontrakty světové ekonomiky odehrávaly prostřednictvím lehce napadnutelné a drahé sítě, jaká existuje dnes. V budoucnosti se však mohou objevit snahy vlád kryptoměny zakázat nebo omezit. Což nemůže někdo předpokládat, státní moc a moc politiků tedy bohužel může hrát částečnou roli úplně ve všem na planetě. Neexistuje projekt, který by nebyl alespoň částečně pod vlivem vlád. – Vlády momentálně tvoří veškerou, zejména ekonomickou nejistotu.

Krypto je zkrátka budoucnost. A cena Etherea? – pokud bude pokračovat tak jako dosud v upevňování své pozice dominantního blockchainu – zaznamená růst hodnoty k nepředstavitelným výšinám.

Kde nakoupit? Tip: směnárna Coinbase

zdroj:

Ethereum Investors Are Still Early To The Scene

Autor příspěvku: powerranger