Cesta na Sardinii nalehko + jak to udělat, aby na dovolené nebyla nuda

Cestovat s cestovkou dokáže dnes každý a začíná to být docela nuda.

Zajímavější je rozhodně využít různých typů ubytování, různých dopravních prostředků, kulinářských zážitků i zajímavých lokalit. Abyste nemuseli dovolenou trávit 14 dní na jednom místě, na stejné pláži buďte trochu tvořiví a zamyslete se nejdříve nad tím, jak efektivněji využít svůj drahocenný volný čas na dovolené.

Jak to udělat, aby vaše dovolená nebyla nuda?

Rezervace letenek

Rezervovat letenky se vyplatí klidně i rok dopředu. Průběžně sledujte portály s letenkami například Skyscanner a dívejte se, kam by bylo zajímavé a hlavně cenově dostupné jet. Nám vyšla letos Sardinie. Objeví-li se lákavá cena, neváhejte. Nejvíce ušetříte pokud si sebou nebudete brát nadměrné a zbytečné zavazadla, zejména velké kufry, které nemůžete vzít na palubu letadla. V naprosté většině lidé stejně tahají věci, které nakonec vůbec nevyužijí. Navíc při současném stavu cen, je opravdu pro každého dostupné si spoustu věcí koupit na místě. Určitě doporučujeme vyrazit co nejvíce na lehko – s klasickým palubní batohem. Osvědčily se nám například palubní batohy značky Cabinzero, které jsou vytvořeny přesně pro tyto účely. Dále se podle nás vyplatí rezervovat si konkrétní místa v letadle. Je to sice za příplatek, ale je to pohodlné. Stejně tak jako priority boarding, kdy nemusíte čekat, dost často předlouhou frontu k nástupu do letadla, zvlášť když se ve vašem těsném okolí vždy vyskytují lidé, kteří se rádi tlačí (to je snad vždy pravidlem). Tyto služby máme vyzkoušené u společnosti Ryanair.

Rezervace ubytování

Rezervovat ubytování je možné přes širokou škálu webů, mezi nejoblíbenější patří booking, airbnb nebo trivago. Lze ho také rezervovat dost dlouho dopředu a zrušit ubytování zdarma můžete často klidně i týden před příjezdem. Vyberete si hned několik ubytování (dle zkušenosti ideálně na každé 3-4 noci jiné) a dovolená bude hned mnohem pestřejší.

Rezervace dopravního prostředku

Nejoblíbenější je půjčit si na dovolené auto, ale nabízí se vyzkoušet si také motorku nebo čtyřkolku. To bude obzvlášť zábavné, pokud nemusíte tahat velké kufry a zavazadla, viz. rezervace letenek.

První 3 noci – Alghero

Ideální pokud přiletíte na letiště v Algheru.

4 noci – Costa Serena

Skalnaté pobřeží s krásnými plážemi.

4 noci – Cala Gonone

Nádherné pláže, jako například Cala Luna.

Následující 4 noci – Iglesias

Stojí za to ubytovat se v některých Agroturismo

Poslední 2 noci – Alghero

Znovu v nádherném historickém městě.

 

Autor příspěvku: powerranger