Pokud přemýšlíte o investování do některých z tzv. kryptoměn, lze tak učinit hned několika způsoby.
Založení virtuální peněženky
Prvním krokem by mělo být založení virtuální peněženky. Ideálním řešením (2v1) se mi zdálo využít služeb Coinbase, kde lze s měnou následně rovnou obchodovat. Po založení bude pro nákup měny potřeba přidat do účtu kreditní kartu nebo údaje vašeho bankovního účtu, ze kterého budete převádět prostředky na nákup. Následně pro ověření bude potřeba nahrát doklad totožnosti – řidičák, občanku nebo pas (stačí foto). Pro vyšší bezpečnost je určitě dobré využít dvoufaktorové zabezpečení v části nastavení – security – Google Authenticator.
A můžete nakupovat.
Při větších operacích pak doporučujeme využít také funkce Trezor, což je další úroveň zabezpečení aktiv na účtu.
Na této burze lze koupit také Ethereum nebo Litecoin. Vývoj kurzu lze sledovat na přehledných grafech a prostředí je celkově velmi přehledné, příjemné a vhodné pro začátečníky.
Peněženek existuje několik. Máme vyzkoušené zároveň také Bitgo.com při nakupování z BTC bankomatu.
V dnešní době navíc lze obchodovat na platformách brokerů, kde navíc máte přístup i k dalším istrumentům.
Další možnosti jak koupit Bitcoin?
Další možností, jak koupit Bitcoin je využít kamenné bankomaty. Existuje jich už několik. Na webu Coinatmradar.com, můžete zjistit, který máte nejblíže. Nejjednodušší způsob je mít aplikaci virtuální peněženky v telefonu, zvolit „receive“, vygeneruje se vám QR kód, který přiložíte na čtečku bankomatu, vložíte peníze v hotovosti a ty se převedou na odpovídající částku v BTC.
Pro obchodování kryptoměn na burze, lze využít platformu eToro.
Na měnových trzích – Forex koupíte BTC proti jiné měně. Např. USD/BTC. Momentálně (7.11.2017) za 1 Dolar dostanete 0,00014 Bitcoinu to není moc, že? Jakoby dolar už neměl skoro žádnou hodnotu.
Začínají vznikat také možnosti nechat si Bitcoinem zaplatit za služby.
A co Ethereum?
Ethereum je podobně jako Bitcoin decentralizovaná měna, veřejná „blockchain“ síť. Tyto dvě měny se liší jednak v technických záležitostech, ale zejména v jejím smyslu a možnostech.
Ethereum a kouzlo Smart Kontraktů: Kontrakt nebo smlouva se stává mezi smluvními stranami svým způsobem programem (aplikací), který spouští určité operace, jakmile jsou splněny podmínky. Tyto kontrakty jsou předem přesně naprogramované nemůže tak do smluvního vztahu zasáhnout cizí vliv: podvody, prostoje, cenzura nebo zásahy třetích stran. A na tuto problematiku se Ethereum soustředí především.
Kde lze Bitcoinem platit?
U nás v České republice například u poskytovatele hostingu a doménových služeb Wedos nebo také v Alze a v některých kavárnách v Praze, například v Paralelní Polis. Pravděpodobně však v brzké budoucnosti půjde Bitcoinem platit v kterémkoliv obchodě.